
Oostkapelle VR1 - RCL VR2 De laatste
Oostkapelle VR1 - RCL VR2 De laatste
Afgelopen zaterdag een historische wedstrijd want met deze wedstrijd zou er een einde komen aan meer dan 40 jaar dames/vrouwenvoetbal in OostkapelleWegens een tekort aan speelsters is de vereniging genoodzaakt te moeten stoppen met vrouwenvoetbal en dat is natuurlijk een verschrikkelijk slecht bericht.
In de winterstop werd duidelijk dat dit eraan zat te komen en men is met man en macht bezig geweest om dit te voorkomen maar helaas is het niet gelukt! De details hierover zal ik u besparen want die zijn al eerder besproken in een ander bericht/stuk op de website.
Dan de wedstrijd zelf, iedereen ( ja 14 speelsters van ons zelf deze keer ! ) was voor 100% gemotiveerd om deze allerlaatste wedstrijd winnend af te sluiten om zo op een waardige manier met zn allen afscheid te kunnen nemen van het vrouwenvoetbal. De tegenstanders hoopten echter op wat anders want zij hadden de punten keihard nodig om nacompetitie te kunnen ontlopen. Echter vanaf minuut 1 was duidelijk dat wij hier niet aan zouden meewerken want gezien het feit dat dit niet alleen de laatste wedstrijd was was het ook zo dat we sinds 3 december geen wedstrijd meer hadden gewonnen dus dat was nog een extra stimulans om deze winnend af te sluiten! Wij waren in het begin de bovenliggende partij en creerden een aantal kansen maar scoorden niet, hierna kwam RCL beter in de wedstrijd en kregen een aantal corners waar ze weinig uit haalden ( gelukkig)
In de 15e min. zetten wij een mooie aanval op die ging via Andrea, Selena en Kim en het was uiteindelijk Dafne die met haar 1e van het seizoen de score opende! Een terechte 1-0 voorsprong!
In de rust Kim eruit en good old Inge erin en proberen de voorsprong uit te breiden. Nu daar dacht RCL anders over want binnen 2 minuten na de rust creerden zij 2 levensgrote kansen; bal op de lat en een prima redding van Do! OKP was wakker zette RCL gelijk onder druk en in de 3e minuut nar rust stuurde Selena Amy diep en die ging goed door en zij schoot al vallend de 2-0 binnen in de verre hoek!
Hierna kregen we nog 2 grote kansen op 3-0 maar die bleef helaas uit. Na weken van blessureleed kwam Lynn in de 60ste min. in het veld voor Lois en 5 minuten voor tijd de ook al lang geblesseerde Danisha voor Andrea. Zo konden ook zij op een waardige manier afscheid nemen!
Nadat de goedleidende scheids Jan affloot pinkten sommigen van de staf nog een traantje weg want nu was het toch echt definitief afgelopeneen hele rare gewaarwording terwijl je het toch al weken weetook de speelsters vonden het vreemd want blij met de overwinning en tegelijkertijd teleurgesteld dat het de laatste wedstrijd was, iedereen liep dan ook rond met een dubbel gevoel
Op het veld kregen we nog een toespraakje van het bestuur en er was voor iedereen een gele roos.
Snel nog een even een elftalfoto met gelukkig toch weer lachende gezichten!
Na afloop toch maar in de kantine een soort van afscheidsfeestje gevierd met een kratje rosbier en een aantal lekkere pizzas van Ricardo!
Zaterdag 20 mei gaan we pas echt afscheid nemen van elkaar middels een strandtentenkroegentocht en een etentje bij de plaatselijke pizzeria.
Daarna gaat iedereen zijn/haar eigen weg; verzorger Gillis gaat na 11 seizoenen richting fusieclub Heinkenszand/Luctor in zijn woonplaats, vlaggers Ad en Jako stoppen, trainster Ilona zet haar carrire voort bij RCS HE2, ass. trainer Erik stopt, leidster Mariska stopt, scout Harry stopt, keepertrainster Lenny stopt en ass. trainer/coach Robert blijft wel behouden voor de club en zal in het bestuur blijven als TC lid.